Zákaznická linka
722 722 732

Dřevostavba s využitím systému EUROPANEL může být ideálním řešením právě pro Vás!  

Moderní technologie v dnešní době přinášejí možnosti, jak stavět zdánlivě zděné domy, avšak mnohem jednodušším způsobem. Panelová dřevostavba mezi tyto způsoby patří. Bydlení v takové dřevostavbě je velmi komfortní a především snadno dostupné. Bydlet můžete již za několik měsíců.

 

Model hrubé stavby EuropanelV novém domě se můžete projít už týden po startu montáže. Hrubá stavba ze sendvičových panelů totiž běží jako na drátkách. Pokud si dopřejete vícepodlažní dům, netradiční projekt nebo atypické prvky, hrubou stavbu uzavřete za měsíc.

 

Dřevostavby nejsou zatíženy mokrými technologiemi, a proto můžete stavět v kterémkoliv ročním období. S tím souvisí i rychlý postup při samotné stavbě, protože nemusíte čekat na  vytvrdnutí některých částí.

 

Dřevostavby mají skvělou schopnost udržovat teplo. Panelová dřevostavba je přímo předurčena k nízké spotřebě energie. Takže do  budoucna zaplatíte za vytápění svého obydlí podstatně nižší částku, než kdybyste bydleli ve zděném domě. Představte si, že ve svém novém domě budete mít až o 10 % více místa, než kdybyste dům zdili.

 

Boříme mýty o dřevostavbách  

 

Také jste si o dřevostavbě mysleli, že...

 

...je náročná její projektová příprava a volba technologií?

 V případě dřevostavby je vždy potřeba

  • montážní dokumentace
  • statický posudek

Montážní dokumentaci připravuje odborník a podle této dokumentace se panelová dřevostavba řídí krok za krokem. Je to manuál, kterého se drží samotní dělníci, když sestavují Váš dům. Díky tomu je stavba velice přesná a taková, jakou jste ji požadovali. Vyhnete se tak případného nedodržování technologických postupů a následných nedokonalostí, které se pak jen těžko odstraňují. 

...její životnost je výrazně nižší oproti zděným domům?

Dřevostavby vydrží to samé, co očekáváte od zděného domu. Problematikou každé stavby není životnost konstrukce, ale morální zastarávání. Zrychlující se životní tempo, technologický pokrok, ale také sociální změny vyžadují každých 15 až 20 let provést rekonstrukci domu. Dřevostavby umožňují podstatně snažší rekonstrukce rozvodů, změny dispozic, obnovu interiérů i exteriérů. Na konstrukci domů poskytuje společnost Easy - Build s.r.o. záruku 30let. 

...je v případě živelné pohromy nestabilní?

Domy ze SIPs panelů, postižené živelnými pohromami, zůstávají stát téměř bez poškození. Je to dáno konstrukcí, tedy tuhým izolačním jádrem oboustranně a celoplošně olepeným OSB deskou. Pevnostní charakteristiky panelů společne se speciálními spoji, kterou jsou prováděny lepením v kombinaci se sponami nebo vruty, dávají stavbám pověstnou pevnost a tuhost při minimální hmotnosti vlastní stavby.

Zajímavost: Po povodních v roce 2010 jsme měli možnost posoudit několik domů z EUROPANELU, které byly zaplaveny až do výšky 130 cm. Voda se vůbec nedostala do panelů. Fasády se zateplením systémem ETICS nebyly prakticky poškozeny. Majitelé odstranili ze stěn sádrokarton a poté měřili vlhkost základových pražců. Po zhruba dvou až třech týdnech vlhkost rámu klesla z původních 55% na 16% a mohly být provedený opravy interiérů. 

...její požární odolnost je oproti zděným stavbám nízká?

Každá technologie pro stavbu zděných domů i pro montáž dřevostaveb musí projít certifikací podle Zákona o technických požadavcích na výrobky. Tyto podminky zaručují bezpečnost vůči požárnímu riziku. Projekt plánované stavby musí zároveň obsahovat požární zprávu, bez které by investor vůbec nedostal stavební povolení. V případě panelových konstrukcí plní protipožární opatření samotný sendvičový systém. Kromě OSB desky jej tvoří samozhašivý polystyren nebo vláknitá izolace v jádru panelu, dále interiérové desky a samozřejmě i kompaktní zateplovací systém a fasáda. 

...její kročejová izolace stropních konstrukcí je nedostatečná?

Prvotní je návrh konstrukce stropu tak, aby byl dostatečně ,,tuhý'', tedy aby se při zatížení neprohýbal. Dále se do konstrukce stropu vkládají pružné materiály na bázi minerálních, skelných nebo dřevních vláken, které kročejový útlum řeší výborně. V případě požadavků lze do konstrukce stropu zakomponovat i litou betonovou desku nebo betonovou dlažbu. Podlaha druhého nadzemního podlaží se provádí jako ,,plovoucí''. Volné položení desek bez pevného spojení  s podkladní konstrukcí stropu přeruší všechny akustické mosty.

Snad se nám podařilo rozptýlit obavy z bydlení v domě postaveném ze stavebního systému EUROPANEL. Dalším významným plusem je, že jde o přírodní materiál, který nezatěžuje životní prostředí, vytváří příjemné klima v interiéru a vůbec působí dobře na lidskou psychiku.

AKTUÁLNĚ

Kontaktní formulář

Dům na klíč Rekonstrukce domu Rekonstrukce bytu Projekty domů Typové projekty rodinných domů Pasivní domy Domy mobilní Rekonstrukce koupelny Dřevostavby Moderní domy

Easy - Build s.r.o.
nám. Svobody 702/9
Brno 602 00

Partneři